Umístění piercingu

Na kterém místě je piercing nejlepší?

Především záleží, co od piercingu očekáváte. V tomhle článku vám představíme základní možnosti kam piercing umístit. Podíváme se na ně z různých úhlů pohledu tak, abyste se mohli co nejlépe rozhodnout.

Minule jsme představili seznam různých míst pro piercing, seřazených podle bolestivosti:

  1. Pupík, obočí
  2. Jazyk, nos, ucho, stydké pysky, šourek
  3. Rty, kapucka nad klitorisem, uzdička penisu
  4. Bradavky, klitoris, žalud

Teď se zaměříme na další věci, kterými piercing může ovlivnit váš život.

Chcete ozdobu ukázat všem, nebo jenom někomu, například partnerovi?
Napadá vás situace, kdy se budete za piercing stydět (např. v práci, ve škole)?
Bojíte se bolestivosti, nebo zvládnete všechno?
Má dělat piercing potěšení především vám, nebo spíš vašemu okolí?
Jak vás omezí zvýšená hygiena behem období hojení?

Piercing obočí

Piercing v obličeji a nose je vhodný pro ty z vás, kteří se za něj nebudou stydět. jedná se totiž o ozdobu, které si kolemjdoucí všimnou na první pohled.
Pro drsňáky a drsňačky se hodí piercing z nerezové oceli s celokovovými kuličkami nebo hroty na koncích.
Naopak pro jemnější povahy může být zajímavé použít zakončení s barevnými kuličkami, kamínky a podobně. Pokud se bude jednat o kovový piercing, je velmi jednoduchá výměna obou jeho konců a tedy i změna barvy například podle barvy vašeho oblečení. Může se tak z piercingu stát výborný doplněk třeba i na ples.
Piercing obočí patří k nejméně bolestivým, také je ovšem velmi častý i piercing rtu nebo nosu.

Různé piercingy v uchu

Piercing v uchu je oproti obličeji méně nápadný, přesto si jej po krátké době všimne téměř každý. Jedná se asi o nejčastější piercing, který je i v podobě náušnic v naší kultuře velmi zakořeněný.
V ušním lalůčku nejčastěji najdete krom náušnice také krátkou činku nebo kroužek. V případě roztahování piercingového kanálu se můžete setkat s různými tunely nebo i ozdobnými roztahováky. Výjimkou není ani „fake roztahovák“, který se umísťuje do stejné dírky jako například náušnice.
Krom ušního lalůčku se ovšem dá k piercingu využít prakticky celé ucho. Fantazii se meze nekladou. Na zbytku ucha se ovšem jedná o propichování ušní chrupavky, které je o něco komplikovanější a bolestivější oproti lalůčku.
Oproti běžnému piercingu se také můžete setkat s piercingem nastřelovacím. Výhodou je velmi rychlá a tedy minimálně bolestivá aplikace. Zručný piercer s běžnou piercingovou jehlou se ovšem dovede vypořádat s vaším uchem skoro stejnou rychlostí a ani u zručného piercera nebude bolestivost příliš vysoká. Zásadní rozdíl je ovšem v hojení. Nastřelovací piercing totiž poškodí tkáň ucha více, než běžná jehla.

Piercing pupíku

Pupík patří mezi velmi oblíbené místo pro piercing především u žen. Pokud chcete, můžete jej nosit celý den schovaný pod oblečením a nikdo si jej nemusí všimnout. V upnutém tenkém oblečení už ale svůj šperk zakryjete jen s obtížemi. A vaši blízcí jej mohou obdivovat pokaždé, když jdete do bazénu, opalujete se, nebo když si vezmete kratší tílko.
Protože je tento piercing minimálně bolestivý, bývá také mezi prvními piercingy, které si lidé pořizují.
Pokud vás tato ozdoba zaujala, doporučujeme zvážit pořízení piercingu pupíku na podzim. Přes zimu je totiž mnohem snazší dodržet nezbytnou hygienu během hojení. Příští jaro a léto už bude piercing plně zahojený, takže si jej můžete užívat bez komplikací.

Microdermal piercing

Microdermal a surface piercing je možné umístit téměř kdekoliv po těle, nejčastěji je najdeme v oblasti klíční kosti, na tváři, nebo předloktí.
Častou komplikací je vyrůstání tohoto piercingu, kdy vaše tělo piercing vypuzuje a množství tkáně nad piercingem se zmenšuje až dokud piercing nevypadne nebo se vytrhne.
Na druhou stranu je tento piercing velice oblíbený, protože na hladké pokožce hezky vynikce.
Microdermal se oproti ostatním piercingům liší v tom, že má pouze jeden konec. Na druhé straně je plocha, kterou vám piercer vpraví pod kůži. Až se kůže zahojí a uzavře, nepustí už toto ukotvení ven. Aplikace je ovšem mnohem komplikovanější, protože je nutné jehlou nebo skalpelem vytvořit ve vaší pokožce otvor o přesných rozměrech a do něj piercing vpravit. To může být bolestivé a oproti jednomu vpichu i zdlouhavé.

šněrovačka / korzet piercing

Šněrovačka, nebo také korzet se skládá z mnoha piercingů ve tvaru kroužku. Jak už název napovídá, kroužky jsou sešněrovány ozdobnou stužkou nebo řetízkem. Tato ozdoba se umisťuje nejčastěji na zádech nebo v dekoltu tak, aby vynikla mimo oblečení.
Před aplikací proto kvůli vyměření rozměrů doporučujeme obléct si právě to oblečení, ve kterém pak chcete svojí šněrovačku prezentovat.
Vzhledem k rozsáhlosti piercingu se jedná nejčastěji o dočasnou ozdobu. Vytvoří se před nějakou významnou událostí, například oslavou, plesem, festivalem, atd. Po skončení akce nebo nejpozději do dvou dnů od aplikace se piercingy vyjmou. K vyjmutí dojde tedy mnohem dříve, než se piercingový kanál pokryje pokožkou. Díky tomu se piercingový kanál po vyjmutí šperku uzavře a zmizí. Riziko vzniku jizev je tak minimální.
Protože je šněrovačka dočasnou ozdobou, tak s ní moc lidí nepotkáte a máte jistotu originality. Rozhodně své okolí překvapíte a zaujmete.
Častou komplikací jsou problémy se spánkem, pokud máte ve zvyku ležet například na zádech, kde teď máte spoustu kovových kroužků a stužku. Také buďte opatrní aby někde nedošlo k zachycení stužky nebo kroužků. V podnapilé společnosti hrozí riziko, že vás bude chtít za stužku někdo tahat, což nemusí být vždycky příjemné.
Bolestivost aplikace není příliš vysoká, ovšem dochází k aplikaci většího množství piercingů.

Piercing bradavky

Piercing bradavek patří mezi nejbolestivější piercingy především u žen, a to kvůli velkému množství nervových zakončení. I u mužů ale patří mezi ty bolestivější piercingy. Přesto se těší velké oblibě. Běžně používaným šperkem je činka, ovšem v mnoha případech je nahrazována piercingem speciálně určeným pro bradavky. U něj slouží činka k připevnění piercingu k vašemu tělu, ovšem šperk samotný může mít tvar kruhu, nebo podkovy s různými ozdobami. Pro rychlejší hojení však doporučujeme jako šperk použít běžnou činku a až po úplném zahojení můžte činku nahradit nějakou rozměrnější ozdobou.
Ženy mohou piercing snadno skrýt v podprsence, ovšem v těsnějším oblečení bez podprsenky bude piercing snadno rozeznatelný. Vzhledem k velkým možnostem volby šperku se můžete rozhodnout, jak výraznou ozdobu chcete nosit.
Ženy by se měly před piercingem bradavek zamyslet nad plánováním těhotenství a dětí. Pokud jste těhotná, doporučujeme vám piercing bradavek sundat během prvního trimestru. Piercingový kanál se uzavře a nebude bránit budoucímu kojení. Vyjmutí piercingu však není nezbytné, některé ženy běžně kojí i s piercingem, nebo si jej vyjmou pouze na samotné kojení a za pár minut vrátí zpět.

VCH (Vertical hood) piercing

Ženské genitálie nabízí mnoho míst pro aplikaci piercingu. Nejčastěji se používají banánky, podkovy a kroužky. Krom netradičního vzhledu vašeho přirození však tento piercing může nabídnout také potěšení při sexu nebo masturbaci.
Piercing, který se dostává do kontaktu s vaším klitorisem, bude působit potěšení především vám. Nemusí se ale rozhodně jednat o propichování samotného klitorisu, které patří mezi velmi bolestivé. Nejčastější variantou je proto piercing předkožky nad klitorisem zvaný Vertical hood, kde je vpich velmi krátký. Šperk je ale v přímém kontaktu s klitorisem a při pohybu jej může dráždit.
Oproti tomu piercing stydkých pysků nebo piercing hráze působí potěšení především vašemu partnerovi během sexu, protože stimulují jeho penis. Ovšem i nositelka těchto šperků bude při sexu pociťovat stimulaci, jen nebude tak intenzivní jako na klitorisu.
Existují i méně častá místa pro dámský intimní piercing, vaší fantazii se meze nekladou. Záleží ale na ochotě piercera provádět tyto piercingy, které bývají nejen netradiční, ale také komplikované, například kvůli umístění hlouběji pochvě.
Uvědomte si, že někteří gynekologové a porodníci nemají pro piercing vašich genitálií pochopení. Běžně se proto stává, že musíte piercing před porodem odstranit. V některých případech je to opravdu nezbytné. Aby bylo možné piercing bez propichování vrátit zpět, doporučujeme protáhnout piercingovým kanálkem nylonový vlasec a zavázat, aby se nevyvléknul. Díky tomu nedojde k uzavření piercingového kanálku a po pár dnech si můžete ozdobu vrátit zpět na své místo.

PA (Prince Albert) piercing

Mužský genitální piercing není možné u oblečeného muže odhalit. I proto si jej často pořizují lidé, u kterých byste žádný piercing rozhodně nečekali. Pokud je šperk umístěný v šourku nebo podkoží penisu, jedná se o málo bolestivou variantu. Propichování žaludu nebo topořivých tělísek v penisu je ale naopak velmi bolestivé.
Z hlediska hojení má velmi pozitivní účinek moč na všechny piercingy, které močovou trubicí procházejí. Moč je totiž přirozenou dezinfekcí. I z tohoto důvodu je velmi oblíbený piercing Prince Albert, který do močové trubice vstupuje ze spodní strany žaludu a vychází ven z ústí močové trubice. Nepříjemností je ale změna proudění moči během močení. Na to si bude muset nový nositel tohoto piercingu zvyknout a znovu se naučit mířit, nebo si pořídit šperk ve tvaru krátké činky, jejíž jeden konec bude uvnitř močové trubice aniž by vyčníval ven.
Piercing penisu nebude při sexu přinášet potěšení jen vám, ale také vaší partnerce. Je ovšem nutné zvolit vhodný tvar a velikost. Zrovna tak záleží na umístění šperku vzhledem k tomu, na kterém místě v pochvě je vaše partnerka nejcitlivější.
Piercing šourku oproti tomu bude přinášet fyzické potěšení především vám. V určitých polohách by jej ale mohla ocenit i partnerka.
Šourek nabídí mnoho míst pro umístění i většího množštví šperků a je vhodný k roztahování piercingového kanálku. Je však nutné volit vhodný šperk, aby se nemohl zachytit za vaše spodní prádlo.